DekorasyonMobilya

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Anlıyoruz ev dekorasyonu biraz zor. Renkler ve ölçek ve desen arasında dikkate alınması gereken çok şey vardır ve riskler yüksektir, çünkü özellikle büyük döşemeli parçalar, kilimler ve perdelik söz konusu olduğunda dekorasyon hataları pahalı olabilir. Bir kaç ev dekorasyonu nasıl olmalı fikirler oluşturduk ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ev Dekorasyonu Stilleri

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
yeni ev nasıl döşenir
küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır
ev nasıl döşenmeli
evimi kendim nasıl dekore edebilirim
modern ev nasıl döşenir
sade ev dekorasyonu modelleri
kare salon nasıl yerleştirilir
ev içi dizaynı

1. DENGE

Her şeyden önce, dengeyi daima aklınızda tutun. Çok cesur bir desenle başlıyorsanız, uyum için bir veya iki küçük ölçek, tonda ton veya katı desen getirmeyi düşünün.

Bununla birlikte, odanın bir yerinde büyük, cesur bir desen kullanıyorsanız, bu mutlaka her şeyin çalışması için sağlam ve ince olması gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, büyük bir baskıda bir çift sandalyeniz varsa, karşı duvardaki bir kanepede bazı cesur yastıklar iyi çalışabilir. Bu dengenin sadece renklerde değil, cesur baskıların olduğu yerlerde de akılda tutulması önemlidir.

Yukarıdaki odada, bir çift ​​sandalyede güçlü bir mavi ikat kullandığımızı, alanın etrafında birçok mavi desen kullandığınızı görebilirsiniz – bufalo kontrol battaniyesi, mavi ve beyaz vazolar ve mavi desenli yastıklar. Dengeli hissediyor çünkü krem ​​duvarları, kremalı keten kanepe , beyaz bahçe koltuğu ve doğal elyaf halı ile tüm maviyi temperledik .

2. MONOTON KARIŞTIRMA

Ayak parmağınızı bir odada birlikte karıştırma desenlerine daldırmaya gerginseniz, bu basit stratejiyi deneyin: bir gölge seçin ve o gölgede 3-4 farklı desen deneyin. Bu, kataloğumuzu her zaman tasarlarken kullandığımız kesin bir stratejidir.

Yukarıdaki alanda, bunu bir bant ve griler paletinde nasıl yaptığımızı göreceksiniz. Bir çift çizgili sandalye , geometrik desenli perdeler ve çiçek desenli halıyı bir araya getirdik. Bu modellerin her birini ezici hissedebilecek eşit bölümlere getirdik, ancak hepsi aynı ailede oldukları için çok fazla hissetmiyorlar.

3. KUSURSUZ BİR FORMÜL

Yastıkları birlikte karıştırırken harika bir strateji, bu dört durumdan birini kullanmaktır: çiçek / paisley, geometrik, şerit ve katı. Bu kumaşların her biri benzer bir renk paletinde olduğu sürece, güzel karışık ve uyumlu bir desen kombinasyonu oluşturduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yukarıdaki açık alanda, bu formülü nasıl kullandığımızı görebilirsiniz. Sandalyede bir çift çiçek atma yastığı, koltukta çizgili minderler, halıda geometrik bir baskı ve sağlam bir osmanlı, kanepe ve perdeler var. Tonlarca desen getirdik, ama hepsi işe yarıyor!

4. ÇİZGİLERİN BÜYÜSÜ

Evinizde desenleri bir araya getirmek istiyorsanız, çizgiler sizin gizli silahınızdır, çünkü neredeyse diğer desenlerle devam ederler! Çiçekler, ikat, geometri, katılar ve hatta diğer çizgiler çok yönlüdür! Yukarıda, masa örtüsü olarak çok cesur bir ikat kullandığımızı ve çiçek aranjmanımız için bir konteyner olarak dramatik mavi ve beyaz bir yumruk kasesi kullandığımızı göreceksiniz. Sandalyelerde bir katı kullanmak ve bir gün aramak kolay olurdu, ancak bir şerit getirmek bu cesur baskılardan bir şey almadan biraz daha özel hissettiriyor.

Bu ikat çizgili bir halıyla ne kadar muhteşem ? Bu bir desen ile gelip neredeyse bir meydan okuma değildir çizgili iyi iş!

Ve burada, üç çizgiyi birlikte karıştırdık! Aynı koltukta bile, farklı renk ve şerit ölçekleri uyumlu bir şekilde çalışır. Çizgiler sihir, ne diyebiliriz?

5. DESENLERİNİZİ DÜZ ALIN

Aşağıda favori kalıplarımızı bir araya getirdik. Güçlü yönleri ve bunları nereye koyacağınız hakkında bilgi edinin:

Dokulu Katılar bir odada harika bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü onlarla hemen hemen her yere gidebilirsiniz, ancak basit bir dimi veya ketenden daha fazla ayrıntıya sahiptirler. Bunlar büyük döşemeli parçalar için harika kumaşlardır çünkü herhangi bir şeyle gidebilirler.

Geometrik baskıyı sevdiğimiz bir sır değil! Eğlenceli, cesur ve modernler ve bir odaya çok fazla kişilik getiriyorlar. Belirli bir geometrik deseni kesinlikle seviyorsanız, döşemeli bir parçaya koymanızı öneririz. Herhangi bir oda için önemli olan bir odak noktası oluşturacaksınız. Ancak, geometrikler de harika halılar, perdeler ve yastıklar yapar!

Floral genellikle geleneksel bir his verebilir, ancak beklenmedik bir uygulama ile de modern hissedebilir! Florals, ara sıra bir sandalyeye döşendiğinde klasik hissediyor, ancak onları geniş bir örtüye koyduğunuzda, beklenmedik ve taze hissediyor! Bir oda renk paleti için mükemmel bir sıçrama noktası oldukları için çiçeksiz bir odamızı bulmak zor olacaksınız. Bu çiçeklerin her birinin içinde birkaç farklı renk tonu vardır, böylece hala cilalanmış hisseden dinamik ve katmanlı bir görünüm için aynı kumaştan birkaç ton çekebilirsiniz.

Dekorunuzu yeni zirvelere taşıyacak cesur bir baskı için ikats gitmenin yolu! Ikatlar, boyanın bu güzel dinamik deseni yaratan bazı ipliklere direndiği kanama görünümü ile karakterizedir. Onları seviyoruz çünkü bir açıklama yapmak sadece bu modelin birazını gerektiriyor. Yastıklar, örtüler, kilimler veya döşemeli parçalarda ikat eğlenceli ve genç. Yastık atmak gibi küçük parçalara uygularken dikkatli olun; kumaşı uyguladığınız alanın ikat’ın etkisini tam olarak alabilmeniz için yeterince geniş olduğundan emin olmak istersiniz!

Çizgiler hakkında daha ne söyleyebiliriz? Biz onları seviyoruz! İster gıdıklama şeridi, ister cabana şeridi, ister aradaki bir yer olsun, asla modası geçmeyen klasik bir görünümdür. Özellikle bu doğrusal modelin neredeyse diğer desenlerle eşleşmesini seviyoruz, bunu evinizde ihtiyacınız olan süper çok yönlü bir baskı yapıyor.

6. SEVİLEN DESEN KOMBİNASYONLARI

Bu palet, gök mavisi ve iki farklı çizgili, ikat ve geometrik bir baskı ile taupe içerir. Aynı tonlarda cilalı ama eğlenceli hissediyor.

Mavi ve yeşil klasik bir kombinasyon, ancak bu dört kumaşın birlikte çalışma şeklini seviyoruz. Hafif bir paisley renk paletini ayarlar ve kadife, balıksırtı ve sulu mavi bir basım görünümü tamamlar.

İndigo’yu, özellikle yaz aylarında seviyoruz. Kumaşların gruplandırılması her şeye sahiptir – bir şerit, bir ikat, bir paisley ve sağlam bir balıksırtı.

Bu kumaş koleksiyonunda sitron yeşili ve çamurcun içindeki cesur ikat (Aruba) esinlenmiştir. Bir şerit, bir tombul katı ve ağaç kavunu yeşili içinde bir kafes baskısı ile hepsi bir araya gelir.

  • yeni ev nasıl döşenir
  • küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır
  • ev nasıl döşenmeli
  • evimi kendim nasıl dekore edebilirim
  • modern ev nasıl döşenir
  • sade ev dekorasyonu modelleri
  • kare salon nasıl yerleştirilir
  • ev içi dizaynı

Ne düşünüyorsun? Artık kendi evinizde dekorasyon yapabilecekmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı